Eindexamens 2026 gaan vrijdag van start
SNEEK - Voor duizenden middelbare scholieren in Nederland breekt vrijdag 8 mei een spannende periode aan: de centrale eindexamens 2026 gaan van start. Leerlingen van het vmbo, havo en vwo maken de komende weken hun examens in verschillende vakken en sluiten daarmee officieel hun middelbareschooltijd af.

De examenperiode staat voor veel leerlingen in het teken van spanning, voorbereiding en hard werken. Scholen door het hele land wensen hun examenkandidaten dan ook veel succes in de komende weken. Na jaren van lessen, toetsen en projecten volgt nu het moment waarop scholieren laten zien wat zij hebben geleerd.
Herkansing in juni
Het eerste tijdvak van de schriftelijke examens loopt van vrijdag 8 mei tot en met woensdag 27 mei 2026. Daarna volgt voor veel leerlingen een periode van wachten op de uitslag. De examenuitslagen worden in juni bekendgemaakt. Voor leerlingen die een herkansing nodig hebben, zijn er later nog extra examendagen ingepland.
Met het begin van de examens breekt voor veel jongeren een bijzondere fase aan: de laatste stap richting een diploma en een nieuwe toekomst in vervolgonderwijs of werk.









