Makkum wint Bondspartij voor vrouwen op historische kaatsdag
JORWERT - Voor het eerst in de historie heeft Makkum de Bondspartij voor vrouwen gewonnen. Larissa Smink, Anouk Smink en Gerde Lycklama à Nijeholt versloegen in de finale Dronryp met 5-5 en 6-2. Het NK was dit jaar in Jorwert, omdat het vrouwenkaatsen daar precies vijftig jaar geleden begon. Het was de derde afdelingswedstrijd van het seizoen. Makkum won de seizoensopening op 4 mei, Huizum was de beste op Hemelvaartsdag.

Favorieten treffen elkaar vroeg
Makkum en titelverdediger Huizum, met net als afgelopen jaar Annelien Broersma, Anna-Dieuwke Dijkstra en Marrit Zeinstra, troffen elkaar nu al in de tweede omloop. Na een spannende partij trok Makkum met 5-5 en 6-4 aan het langste eind. Eerder won Makkum al van Bolsward (5-2, 6-2) en na een overwinning op Wommels (5-0, 6-0) was een finaleplaats al binnen. Dronryp, met Iris Veltman, Lisanne Scharringa en Senne Idsardi, had het in de eerste twee omlopen ook niet lastig: 5-1, 6-2 tegen Bitgum en 5-1, 6-0 tegen St.-Annaparochie. Na een staand nummer op de derde lijst was in de halve finale Easterein de tegenstander. Die afdeling had bij de eerste twee partijen van het seizoen de finale gehaald, maar werd nu in de halve eindstrijd uitgeschakeld. Dronryp won met 5-5 en 6-4.
Heen en weer
Maar een vierde Nederlands kampioenschap voor de afdeling Dronryp kwam er niet. In de finale namen ze wel een spel voorsprong, maar Makkum kwam terug. Die verspeelden daarna ook weer een voorsprong van 5-3, maar op 5-5 en 6-2 besliste Larissa Smink de wedstrijd alsnog. Ze was in tranen na de wedstrijd. “Het was heel moeilijk opslaan, helemaal op het eind, met de wind. Aan het begin zei ik al: we moeten zien dat we in het perk komen.”
Die aanpak was dus succesvol. Voor Gerde Lycklama à Nijeholt, Larissa Smink en Anouk Smink betekent de winst dat ze dicht bij de Vier Wimpels zijn. Eerder wonnen ze ook al de Ald Meijers en de Jong Famme-partij. Morgen, op pinkstermaandag, kaatsen de mannen de Bondspartij in Franeker. Gisteren pakte Dronryp de nationale titel bij de junioren.
Bron: Omrop Fryslân







