Cultuur en uitgaan

Zang- en dansgroep Aald Hielpen neemt je mee naar het Hindeloopen van de 18e en 19e eeuw met de voorstelling ‘Auke Wybesz’

Door: Ynte Dragt

HINDELOOPEN - Op zondag 2 februari komt zang- en dansgroep Aald Hielpen met de voorstelling ‘Auke Wybesz’. Vanaf 14.00 uu ben je van harte welkom in gemeenschapscentrum de Foeke. De toegang is gratis.

Afbeelding
Foto aangeleverd

Aald Hielpen neemt je mee naar het Hindeloopen van de 18e en 19e eeuw en laat aan de hand van dans, zang, en toneel het leven zien van dit bijzondere stadje aan de Zuiderzee.

Over de voorstelling
Wanneer de grootschippers terugkomen van hun reizen nemen ze van alles en nog wat mee voor hun vrouwen en liefjes. Er worden nieuwe liefdes ontdekt en er volgt een trouwerij, met de gebruiken en tradities van die tijd. Tijdens het feest worden er sterke verhalen verteld en leert men van Auke Wybesz, de Hindelooper grootschipper die een persoonlijke vriend van de Russische tsaar Peter de Grote was.  

Dan komt er een tijd om afscheid te nemen en nieuwe matrozen voor de volgende reis te ronselen… na een winter vol ijspret gaan de mannen weer op reis en laten ze de vrouwen en kinderen achter zich. Hindeloopen is weer een stadje waar de vrouwen het voor het zeggen hebben.