Open dag Fries Landbouwmuseum luidt jubileumjaar in
LEEUWARDEN - Het Fries Landbouwmuseum opent zaterdag 2 mei de deuren voor een feestelijke open dag. Bezoekers zijn tussen 13.00 en 17.00 uur welkom voor een middag vol activiteiten rond het agrarisch erfgoed. De toegang is gratis.

De open dag markeert meteen de start van het jubileumjaar van het museum dat al honderd jaar bestaat. Binnen en buiten is er van alles te zien en te beleven. Zo zijn er demonstraties van oude ambachten en machines, zoals een werkende touwslagerij, stationaire motoren en een wanmolen (vlas). Ook worden historische objecten getoond, van schoolplaten tot een maquette van een boterfabriek. Op verschillende plekken kunnen bezoekers proeven van gerechten van vroeger.
Gesprek over het boerenleven
Een bijzonder onderdeel van het programma is de interactieve lezing ‘buorkjen’, die om 14.00 uur begint. Vier boeren uit verschillende generaties gaan met elkaar in gesprek over het boerenleven van toen en nu. Onder leiding van gespreksleider Truke Zeinstra delen zij hun persoonlijke verhalen, die later worden opgenomen in een landbouwtijdlijn.
Die landbouwtijdlijn is een van de speerpunten van het jubileum. Tijdens de open dag wordt het eerste ontwerp gepresenteerd. Tegelijk start een participatieprogramma waarbij boeren, inwoners en bedrijven worden uitgenodigd om eigen objecten, foto’s en verhalen aan te leveren. De meest bijzondere bijdragen krijgen een plek in de uiteindelijke tijdlijn.
Paarden en landbouwvoertuigen
Ook liefhebbers van paarden en landbouwvoertuigen komen aan hun trekken. Op het terrein zijn Friese paarden te zien en kinderen kunnen op de foto met zowel een oude trekker als een moderne variant. Daarnaast zijn er verspreid over het museumterrein activiteiten voor het hele gezin.
Voor de organisatie werkt het museum samen met agrarische musea, erfgoedpartner AFRON en diverse verzamelaars en vrijwilligers. Hun kennis en collecties geven de open dag een extra dimensie. Met de open dag wil het Fries Landbouwmuseum laten zien hoe rijk en veelzijdig de landbouwgeschiedenis is en hoe die nog altijd doorwerkt in het heden.
Adres: Felling 6 in Leeuwarden.







