Langweer wint Amateursilen 2023
SNEEK- Zaterdag 16 september organiseerde de commissie VSB het Amateursilen, de jaarlijkse wedstrijd waarbij de vaste schippers het helmhout van hun skûtsje uit handen geven aan een zogenaamde ‘gelegenheidsschipper’. Er stond helaas niet veel wind op de Snitser Mar, waar elf SKS-skûtsjes aan de start verschenen.

De ochtendwedstrijd werd gewonnen door het Langwarder skûtsje met Herman Roffel als schipper. Het Grouster kampioensskûtsje met aan het roer Ulbe Visser, jongste zoon van Douwe, eindigde op de tweede plaats. Auke de Groot werd met het skûtsje van Woudsend derde.
Na de lunch ging de middagwedstrijd van start. De wind nam dusdanig af dat er te weinig overbleef om een wedstrijd te kunnen zeilen. De wedstrijdleiding besloot de wedstrijd af te breken. Hierdoor werd de uitslag van de ochtendwedstrijd ook de daguitslag.
Uitslag:
Langweer Herman Roffel
Grou Ulbe Visser
Woudsend Auke de Groot
Drachten Lute Bles
Joure Jan Andringa
Lemmer Jannes Willems
Sneek Willem Covers
Leeuwarden Steffen Huisman
Huizum Sander Meeter
D’Have Maen Marloes Vos
Earnewâld Mark van der Sluis












