Sport

Jehan en Bernice Bouma prolongeren titel Fries kampioen ringsteken

Door: Henk van der Veer

BOLSWARD - Jehan en Bernice Bouma uit Aldeboarn zijn zaterdag opnieuw Fries kampioen ringsteken geworden. Bernice Bouma miste slechts één ring tijdens het kampioenschap in de binnenstad van Bolsward.

Jehan en Bernice Bouma opnieuw Fries kampioen ringsteken
Jehan en Bernice Bouma opnieuw Fries kampioen ringsteken Foto: Jorine Jonker

Het FK is een strijd tussen de zeven beste aanspanningen van Vereniging Het Friese Tuigpaard (VFT) en de zeven beste combinaties van vereniging De Friese Aanspanning (FA). In een onderlinge competitie strijden de leden om een plekje in het Fries kampioenschap. Rijders van VFT starten met een Fries paard voor de authentieke sjees, leden van de FA zijn vrij in de keuze van rijtuig en paardenras.

Gouden Zweep
De winnaar van de Gouden Zweep en de Friese titel werden Jehan en Bernice Bouma uit Oldeboorn. Ze behaalden 83 punten. Met een maximum van 84 punten, betekent dit dat Bernice slechts één ring heeft gemist in de eerste ronde. Ook in 2023, toen het FK in Dokkum plaatsvond, werden ze Fries kampioen.

De tweede prijs was voor echtpaar Anneke en André van der Staal uit Poppenwier met hun GPD Fokke met slechts twee punten minder ten opzichte van de winnaar. De prijs voor het schoonste geheel Fries tuigpaard ging naar Sybren Reijenga en steekster Alice Hettinga uit Joure en schoonste geheel de Friese aanspanning naar Haitse en Joke Postma uit Marum.

Dokkum en Bolsward
Om de traditie in ere te houden, wordt het kampioenschap om de beurt in Dokkum en Bolsward georganiseerd. In Bolsward zijn zowel vrijwilligers vanuit Stichting Bolletongersdei als van de Hanzeruiters bij de organisatie betrokken. Ze organiseren, naast het Fries Kampioenschap eens in de twee jaar, ook elk jaar een ringsteekwedstrijd op Bolletongersdei. Bij deze wedstrijd is iedereen die beschikt over een goed betuigd paard en een marathonwagen welkom om deel te nemen.

Volgend jaar doen Jehan en Bernice ongetwijfeld opnieuw een gooi naar de Friese titel, dan weer in Dokkum. 


Jehan en Bernice Bouma opnieuw Fries kampioen ringsteken - Foto aangeleverd