Melkweg | Fritom uit Bolsward: “Medewerkerswaardering tonen heeft impact”
BOLSWARD - Noodzaakt krapte op de arbeidsmarkt werkgevers meer te doen om werknemers aan zich te binden? Hoe vullen werkgevers medewerkerswaardering in? En hoe ervaren medewerkers dit? In een gesprek hierover met HR-medewerker Nynke Galama en planner Remco Eekma van het vervoersbedrijf Melkweg|Fritom in Bolsward vragen wij naar het perspectief van de werkgever en de werknemer.

“Medewerkers je waardering tonen om ze te behouden, dat is absoluut een item bij ons”, opent Nynke Galama het gesprek. “Je hoopt dat medewerkers voelen dat jij je best voor hen doet, waardoor ze net dat extra stukje betrokkenheid en werkplezier hebben.”
‘Leuk dat je bij ons komt werken’
“Dat begint hier al na de contractonderhandelingen. Dan sturen we een kaartje: ‘Leuk dat je bij ons komt werken’. Bij het tekenen van het contract krijgen nieuwe medewerkers een goodiebag met zaken als een pen, een notitieblok en een koffiebeker. Tijdens de opstartperiode krijgen de nieuwe chauffeurs die werkzaam zijn op verschillende standplaatsen een mentor toegewezen. De leidinggevende belt regelmatig even hoe het is gegaan. Na afloop van de proeftijd krijgen chauffeurs een x bedrag om naar eigen inzicht kleding te bestellen. Ook bieden we medewerkers de mogelijkheid om te sporten met korting.”
“Ik hoef niet elke dag een applausje”
Dat laatste is iets waar ook Remco Eekma graag gebruik van maakt: “Ik ga naar fitness.” Na zelf jaren vrachtwagenchauffeur te zijn geweest, ging Remco via een uitzendbureau op zoek naar iets anders. “Ik heb toen op een vacature gesolliciteerd en mijn wensen uitgesproken. Ik heb vervolgens deze baan gekregen; iets waarvoor ik niet ben opgeleid. In dat opzicht voel ik me gewaardeerd door de werkgever.
Je hoopt dat medewerkers voelen dat jij je best voor hen doet
Verder hoef ik niet elke dag een applausje. Ik ben opgevoed met het idee dat je moet werken voor je bestaan. Ik doe mijn ding, omdat ik het leuk vind. Ik haal mijn voldoening uit het feit, dat me het lukt alle melkauto’s werkend te houden. Dat gaat 24/7 door en hebben we onderling als collega’s top geregeld.”
Kerstpakketten best wel een gepuzzel
Kerstpakketten zijn een belangrijk onderdeel van het waarderingsbeleid van Melkweg|Fritom. Nynke: “Dat is best wel een gepuzzel. We hebben een aantal jaren een cadeaubon gegeven. Dat was niet zo persoonlijk. Nu hebben we weer een kerstpakket.” “Daar hadden ze vorig jaar écht werk van gemaakt”, vindt Remco. “De kerstpakketten stonden prachtig uitgestald en er zat veel in.” Lachend: “Het was alleen een crime om het kerstpakket thuis te krijgen. Ik ga op de fiets naar het werk en alles zat verpakt in een flinke vuurschaal.”
Laag ziekteverzuim
“Waardering tonen heeft impact”, constateert Nynke Galama. “We hebben een laag ziekteverzuim. Mensen blijven niet thuis bij een kuchje of hoofdpijn. Momenteel hebben we meerdere medewerkers die 45 jaar of langer in dienst zijn. Sommigen gaan door na hun pensioen, volgens mij een teken dat ze tevreden zijn bij ons. Daarnaast hebben we vijf of zes keer meegemaakt, dat mensen die ergens anders zijn gaan werken, spijt kregen en vroegen of ze terug mochten komen. Ik denk dat wij ons beter houden aan de afspraken, terwijl andere bedrijven mensen met mooie woorden hebben binnengehaald.”
Remco Eekma gelooft in ‘menselijke’ planning. “Ik weet hoe zwaar het werk is. Ik heb zelf een werkgever meegemaakt die zei: ‘Zó gaat het gebeuren’. Maar in die tijd leven we niet meer. Anno nu is het meer dan logisch dat wij naar medewerkers luisteren”, verwijst hij naar wat tegenwoordig Generatie Z. heet.
Het zit in kleine dingen
Het zijn vooral de kleine dingen die bijdragen aan sfeer en saamhorigheid in organisaties, weet Nynke. “Iedereen hier komt voor de koffiepauze van tien uur naar de kantine”, glimlacht ze. “Daar liggen ‘koeke’ en fruit, dat je allemaal mag pakken.” Remco: “Na twee jaar vind ik dat nog steeds leuk. Kilo’s fruit, verse smoothies en soep, gemaakt door de vrouw van de directeur.”
“Persoonlijke aandacht, zoals een kaartje bij langdurige ziekte en overlijden, een bezoek en cadeautje bij de komst van een baby. Stilstaan bij de ‘dag van de chauffeur’,” noemt Nynke op. Remco: “Ook vanuit de ondernemingsraad zijn we continu bezig om te kijken waar we ons kunnen verbeteren naar werknemers toe.”
“Zo blijf je toekomstproof”, besluit Nynke. “Het iederéén naar de zin maken is lastig, maar we doen ons best.”
Dit artikel is een bijdrage van Súdwest Werkt.











